Ana Sayfa    Ürünler    Hakkımızda    Referanslar    Veri İndir    İletişim
Sensörler

Memsic 2125_oem (İnfogate)
Memsic2125_oem, eğim, titreşim, ivme, dönme ölçmede kullanılmak üzere geliştirilmiş kullanışlı bir ivmeölçerdir
  • Robotik uygulamalarında X ve Y ekseninde eğim

  • Güvenlik sistemlerinde hareket algılayıcısı....(Devamı --->>>)
Memsic 2125 (Parallax)
Memsic2125_oem, eğim, titreşim, ivme, dönme ölçmede kullanılmak üzere geliştirilmiş kullanışlı bir ivmeölçerdir
  • Robotik uygulamalarında X ve Y ekseninde eğim

  • Güvenlik sistemlerinde hareket algılayıcısı....(Devamı --->>>)
PING)))
PING, hareket halindeki ya da duran cihazlara olan mesafeyi ölçmede kullanılmak üzere geliştirilmiş kullanışlı bir sensördür. Sadece robotik uygulamalarında değil, güvenlik sistemlerinde IR sensörler yerine de kullanılabilecek bir üründür.PING, mesafeyi sonar kullanarak ölçmektedir. Yani, PING bir ultrasonik dalga göndermekte ve gönderdiği dalganın yankı süresini ölçerek bunu değişken genişlikli ...(Devamı --->>>)
PING montaj elemanı kiti
180 derece açıyla etrafındaki engelleri belirlemesi için Boe-Bot'u (ya da başka bir robotu) PING))) ultrasonik mesafe sensörü ile donatın. Özerk navigasyon yahut belli bir objeye doğru gitmek için idealdir.  Bir adet Parallax standart servo, alüminyum destekler ver tam takım montaj donanımı.Bu ürünün dokümanında anlatılan birkaç parça ilâve komponenti satın almak suretiyle, Parallax'ın pusula modülünü de (Parallax Hitachi ...(Devamı --->>>)
LISY300 Jiroskop Modülü
Bu jiroskop modülü tek eksenli bir sapma haddi sensörüdür. 88 Hz'e kadar 300°/s mertebesinde tam ölçekli dönüş yoklaması sağlar. Oto-pilot sistemlerin veya robotların dengelenmesinde kullanılır.
Bu modül düzleme göre ne kadar dönme olduğunu hesap ederek ana mikrodenetleyicinin platformu stabilize etmesine yahut başıboş hareketi düzeltmesine imkân verir. (Devamı --->>>)
MMA7455 3 eksenli ivme-ölçer
Freescale Semiconductor’ın 3 eksenli dijital çıkışlı ivme ölçeri olan MMA7455L, düşük güçle çalışan mikro mekanikli bir sensördür ve ivmelenmeyi X, Y ve Z eksenlerinde de ölçebilir. Modülün birbirini bütünleyen muhtelif özellikleri arasında bir analogdan dijitale çevirici (ADC), dijital alt-geçiren filtre ile ±2g, ±4g yahut ±8g gibi seçimlik hassasiyet düzeyleri vardır. Cep bilgisayarlarında, mobil telefonlarda da kullanılabilecek ... (Devamı --->>>)
PIR sensör
PIR sensörü, objelerden yayılan pasif kızılaltı (IR) kalıplardaki değişimi tespit etmek için bir Fresnel lens ve IR’ye duyarlı parça yardımıyla, 20 fite kadar mesafedeki hareketleri yoklar; ucuzdur, kullanımı kolaydır; alarm sistemleri, hareketle aktive olan ışıklar ve şenlik aksesuarları için idealdir. PIR Sensor, Parallax'ın bütün mikrodenetleyicileriyle uyumludur.Aşağıdaki linkler yoluyla SX/B ve BASICStamp kodlara ulaşılabilir.(Devamı --->>>)
Sensirion Sıcaklık/Nem Sensör Modülü
Nem ölçümünün zorluğu bilinir. Nem ölçümüyle ilgili bilimsel ve elektronik konulardan bazıları şöyledir: analogdan dijitale arabirimleme ve op-amp yahut osilatör düzeneği gerektiren harici devreler; çiylenme noktası hesabına dair sıcaklık tazmin ayarları; bilinen bir nem kaynağına göre kalibrasyon; günlük yaşamdaki tepki süresi, koruma ve montaj.Halbuki, analogdan dijitale çeviricisi dahil olmak üzere 8 bacaklı DIP kılıflı bir entegre devre boyutlarından ibaret olan Sensirion Nem ve Sıcaklık Sensör modülü... (Devamı --->>>)
Ses Etkisi Sensörü
Üç metre uzağa kadar sesleri tespit eder ve projelerde gürültüyle aktivasyon imkânı sağlar. Ayrıca, üstündeki potansiyometreyle tespit menzilini ayarlamak da mümkündür. Bu sensör Parallax'ın mikrodenetleyicileri, BASIC Stamp 2 kod örnekleri ve aşağıda linki verilen Propeller çip ile de uyumludur.
FlexiForce Kuvvet Sensör Kiti
Resistör/kapasitör deşarjlı zaman ölçüm devresinde, rezistif yapılı sensörün direnci ölçülerek kuvvet hesaplanmaktadır. Sensörün direnci uygulanan ağırlıkla orantılıdır. Çözünürlüğü de 1.6 libredir. Aktif duyarlılık alanı 0.375 inç çaplı çemberdir. İletken yolların bredborda yahut delikli karta bağlanması kolaydır.A/D çevrimi için çıkışı idealdir - kuvvet yokken 0V ve 25 libre için 4.2V. RCTIME komutunu ... (Devamı --->>>)
Nem Sensörü

Bir adet kapasitif hücreye dayanan bu bağıl nem sensörleri, ofis otomasyonu, otomotivde kabin havası kontrolü, ev cihazları ve sınai kontrol sistemleri gibi, yüksek hacimli ve maliyet duyarlıklı uygulamalar için geliştirilmiştir. Nem ayarlamayı gerektiren uygulamalar için de uygundur.

C2H5OH (Alkol / Benzin) Gaz Sensörü

C2H5OH (Alkol / Benzin) gaz sensörü, alkol ölçümü yapan nefes analizörü gibi cihazlarda kullanılan, alkol ve benzin gazı ölçümü yapmak üzere tasarlanmıştır.

Copyright © INFOGATE | Tasarım : BaSö
Ana Sayfa       Site Haritası       İletişim