Ana Sayfa    Ürünler    Hakkımızda    Referanslar    Veri İndir    İletişim
Boe-Bot Robot Kit - USB

Fiyat ve Ödeme Seçenekleri

Stok Sorunuz

 

Bonus Kart'a 4 taksit fiyatıdır.
Sanal mağazamızdan alışveriş yapmak için lütfen tıklayınız


Nakit ve banka havalesi ile ödeme seçenekleri için lütfen arayınız.
İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

Boe-Bot Robot Kit - USB

     Popüler robot kiti Boe-Bot artık hiçbir ek maliyete gerek duyurmaksızın USB uyumlu Eğitim Kartı (BOE) ile birlikte. BASIC Stamp'ın seri portsuz yeni PC'lerde dizüstülerde USB üzerinden programlanması gayet uygun bir çözüm. USB sürücüsünün kurulum talimatları da indirilebilir durumda.

      Andy Lindsay'in Robotics with the Boe-Bot  adlı yeni metni özel bir gurur kaynağı. Bu metinde Boe-Bot için PBASIC 2.5 kaynak koduyla oluşturulmuş 41 yeni etkinlik var. Ayrıca her bölümde çözümleriyle birlikte ödül niteliğinde uygulamalar bulunuyor. Kullanıcılar Boe-Bot'un farklı robotik uygulamalarını nasıl geliştirebileceklerini, temel hareketlerden başlayıp sensör tabanlı projelerle ilerleyerek hızla öğrenebilecekler ve bunun için de ne robotik, ne elektronik, ne de programlama ön bilgileri olması gerekmeyecek!

      Parallax bu kite yönelik son derece ilginç, net ve eksiksiz bir destek sağlıyor. Şu anda tüm dünyada Boe-Bot kullanan 90 binden fazla eğitimciden, öğrenciden ve meraklıdan dönen bilgiler, bu kitin iyileşmesi yönünde çok ciddi bir kaynak oluyor.

      Boe-Bot'un yüksek kaliteli aluminyum şasesi, sürekli dönüşlü servo motorlar ve BASIC Stamp'ın USB Eğitim Kartı için dayanıklı bir zemin oluşturuyor. Çok sayıdaki montaj deliği ve slotlar, bu robotik donanımı yahut Parallax'ın hazır çevre birimleri için de kullanılabilir. Arka tekerlek, çatallı pinle tuturulmuştur. Tekerlekler servo miline tam uygun şekildedir.

      Boe-Bot'un ayrıcalığı BASIC Stamp mikrodenetleyicinin programlanma esnekliğidir. Bu özellikle bredbord devrelemesiyle eşleştiğinde ortaya çıkar.  Kullanıcılar Robotics with the Boe-Bot sayesinde komponentlerden ve  tel bağlantılarından programlamaya ve mekanik ilişkilere kadar yerleşik projelere dair her bilgiyi hızla edineceklerdir. Çeşitli projeleri gerçekleştirmeye yönelik pasif elemanlar (teller, dirençler, kapasitörler) paketi, sensörler (foto-dirençler, kızıl-altı sensörler, tamponlar) ve donanım (duyargalı dokunma sensör seti) kit içindedir.

      Boe-Bot'u kurmak 1-2 saat sürer. Tabii her projenin gerektirdiği bağlantılar ve kod düzenlemesinin ayrı bir deneyim olduğu unutulmamalıdır. Projelerin tümü 50 saatlik bir zamana karşılık gelir ve 12 yaş üzerindeki herkese uygundur. USB Eğitim Kartı (ve BS2-IC) da Stamps in Class grubundaki diğer kitlerin platformu olarak kullanılmak üzere kaldırılabilir.

      Konunun esası anlaşıldıktan sonra Boe-Bot aksesuarlarıyla yeni faaliyetlere girişmek mümkündür. Örneğin konuşma kartlı bir robot, uzaktan kontol, bir çizgi boyunca gitme, yön sensörlerinin arabirimlenmesi, RF modüllerinin ve video/kamera ekipmanının kullanımı, yapılabilecekler arasındadır. Boe-Bot aksesuarları ayrıca satılır. Tümü Robot Aksesuarları başlığı altındadır.

Linkler ve kaynaklar:

Copyright © INFOGATE | Tasarım : BaSö
Ana Sayfa       Site Haritası       İletişim