Ana Sayfa    Ürünler    Hakkımızda    Referanslar    Veri İndir    İletişim
[F1] Delphi Bileşen Tasarımı

Fiyat ve Ödeme Seçenekleri

Fiyat  [KDV Dahildir]

12 TL


Sanal mağazamızdan alışveriş yapmak için lütfen tıklayınız


Nakit ve banka havalesi ile ödeme seçenekleri için lütfen arayınız.
İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

[F1] Delphi Bileşen Tasarımı

      Eğer sadece Delphi’yi tanımak değil, öğrenmek istiyorsanız, Delphi’de uzmanlaşmak dileğindeyseniz, bu kitap tam size göre… Her bölümünde sayfalarca örnek uygulama.

      [F1]Delphi – Örneklerle Bileşen Tasarımı, farklı bir kitap. Yalnızca Delphi’yi, özelliklerini anlatmıyor. Delphi ile neler yaparsınız, neleri kontrol edersiniz, internet için nasıl uygulama geliştirirsiniz, nasıl raporlama yaparsınız… Uzatmak mümkün…

     [F1] Delphi – Örneklerle Bileşen Tasarımı , Türkiye de bir ilki gerçekleştiriyor: Her bölümünde sayfalar tutan uygulamalar anlatılıyor, Delphi’in çeşitli konuları: Yıllardır Delphi’de program geliştirirken karşılaştığı zorlukları göz önüne alarak yazmış kitabını, yazar. Gerçekten sıkılmadan kolayca okuyabileceğiniz bir kitap.

      Kitabın Yazarı Ömer Faruk Demirel, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Muhabere – Elektronik ve Bilgi Sistemleri Başkanlığı, Bilgi Sistemleri Dairesinde, Proje subayı olarak çalışmakta. Faruk Demirel, her konuda uzman değil belki ama Delphi dahil nesne tabanlı birçok dilde veri tabanlı uygulaması geliştiren sıkı bir ekibin yürütücüsü…

CD Nasıl Kullanılacak?
Windows 95/98 ortamında kullanılmak üzere hazırlanan ve kitaba eklenen CD içerisinde, f1browser, Freewares ve Püfler isimle üç adet dizin bulunmaktadır.

F1 browser dizini;
Kitapta yer alan çalıştırabilir nitelikli 350 ve kitapta yer almayan 16 adet ekstra püf kod örneği, özel olarak geliştirilen okuma programı içerisine yerleştirilmiş olarak CD’ye konmuştur. İstenen kod örneği gerektiğinde, kopyalayıp yapıştırmak suretiyle Delphi ortamına taşınarak çalıştırılabilir. Kitapta yer almamasına rağmen, CD’ içerisine yerleştirilmiş olan diğer bir konu ise Windows API fonksiyonlarının Delphi deklarasyonlarıdır. API deklarasyonları, yer aldıkları DLL’ler bazında alfabetik olarak gruplanıp sıralanmışlardır. API’ler, kullanımları esnasında gerekecek olan Windows sabitleri ve Veri yapıları ile birlikte, yaklaşık 500 kitap sayfası tutmaktadır. Kısacası bu kitap aslında 1500 sayfalık bir kitaptır.

Freewares dizini:
Bu dizinde, çeşitli programcılar tarafından geliştirilerek, serbestçe kullanılabilmesi için(freeware)internet üzerinden erişime açılmış olan 356 adet bileşen ve kaynak kodları, sıkıştırılmış olarak yer almaktadır. Ne işe yaradıkları ve kullanım şartları tarafından hazırlanan ‘Readme. txt’, vs. isimli dosyalarda mevcuttur.

Püfler dizini:
Toplam 370 sayfalık, açıklamaları ile birlikte konularına göre sınıflandırılmış Delphi Püfleri’ni MSWord doküman dosyası olarak bulacaksınız.


Copyright © INFOGATE | Tasarım : BaSö
Ana Sayfa       Site Haritası       İletişim